Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Gelezen door Liesbeth

voorraad onbekend
€ 23,99

Niets ontgaat ons van Janke Reitsma is een overrompelend gezinsdrama dat zich afspeelt aan de waddenkust. Koen leidt samen met zijn ouders een geïsoleerd bestaan. Als zijn moeder zwanger raakt en met haar medicijnen stopt, keren haar psychische klachten terug. Aukje wordt geboren met een ernstige chromosoomafwijking, waardoor ze niet lang te leven heeft. Terwijl zijn vader op de achtergrond raakt, besluit Koen de zorg voor zijn zusje op zich te nemen. Een verantwoordelijkheid die zo ver voert dat hij besluit Aukje naar het wad te brengen, de plek die hij als het paradijs op aarde beschouwt en waarvan hij vindt dat ze die één keer moet zien.

Een beklemmende en bevrijdende roman over een ontwricht gezin tegen het decor van het verraderlijk mooie Waddengebied.

Niets ontgaat ons: je wordt meegesleept in het verhaal, met zinnen die er toe doen. Af en toe doet het boek pijn, maar tegelijk streelt het. Zo'n boek waarvan je, als je het uit hebt denkt: en nu, wat nu…. Het doet denken aan het rauwe (van het) leven zo mooi beschreven door Els Florijn (en o.a. Janne IJmker). Joost Goedhart, lezer.

Els Meeuse in het ND: De woorden van Reitsma raken je dieper dan je zou willen, ze schuren, maken van binnen gevoelens los waarvan je niet wist dat ze in je woonden. Niets ontgaat ons is een moderne tragedie die haar weerga niet kent.

De kaalvreter Siegmann, Machteld
voorraad onbekend
€ 20,99

De kaalvreter van Machteld Siegmann is een mozaïekroman over een ogenschijnlijk afgesloten verleden en een verborgen identiteit.

Het is een overtuigende roman voor de lezers van Franca Treur, Marieke Lucas Rijneveld en Maarten van der Graaff. Winnaar van De Bronzen Uil 2020 en de CLO-Byblos Literatuurprijs 2020, genomineerd voor de Boekhandelsprijs 2020.

Leie Blum wordt in de Tweede Wereldoorlog ondergebracht bij een boerengezin in Zanegeest. Sindsdien is Leie aan het wachten, eerst op haar ouders, later op iets wat ze niet kan definiëren. Het wachten lijkt voorbij als ze met Dirk trouwt en twee zonen krijgt. In de zomer van 1974 wordt Leies zorgvuldig opgebouwde leven op z'n kop gezet door het overlijden van de vrouw bij wie ze als pleegkind was ondergedoken. Ze gaat naar de begrafenis, maar kan niet terugkeren naar het leven met haar man en zonen. Ze zwijgt en wacht.

'De kaalvreter is een origineel, overtuigend en mooi geschreven verhaal over afkomst en herinneringen. De personages trekken je het verhaal in. Wie begint met lezen is verkocht.' - Franca Treur

**** 'Moeilijk te geloven dat De kaalvreter de debuutroman is van Machteld Siegmann, zo knap zit het boek in elkaar. [...] Onwaarschijnlijk sterk debuut.' - De Limburger

**** 'Het is aan de strakke regie van Siegmann en haar ingehouden stijl te danken dat al die narigheid toch een mooi boek oplevert.' -

Madelon Hekman, Ludo
voorraad onbekend
€ 23,99

Een verhaal over trauma, herinnering en de waarheid.

In Madelons wereld is het nooit veilig. Door een sterk getraumatiseerdejeugd kunnen onschuldige zaken als elektriciteit of een kerstboom haar volledig ontregelen. Haar tienerjaren brengt ze dronken en vechtend door in een Nederlandse provinciestad en bij het volwassen worden wordt ze geconfronteerd met heftige probleemsituaties. Maar ze ontdekt ook de waarde van een warm en stabiel pleeggezin. Dat gezin - tot het uiterste getest - laat haar niet in de steek. Dit blijkt cruciaal voor Madelons ontwikkeling. Ze leert opnieuw te vertrouwen.
Madelon is een indrukwekken verhaal over trauma, herinnering en de waarheid. Eenboek dat niemand onberoerd zal laten.

voorraad onbekend
€ 26,99

VERSCHENEN!! Als ik jou was, is de nieuwste roman van Lynn Austin, één van meest bekende schrijfsters van christelijke boeken. Het verhaal gaat over Londense taximeisjes die werkten als ambulance chauffeur. Verrassend en spannend.

Na een jaar vol research en reflectie zet Lynn Austin opnieuw een meeslepende roman neer over een vrouw die zich noodgedwongen voordoet als haar beste vriendin. Over de kracht van vriendschap en jezelf zijn in een van de meest turbulente periodes van de geschiedenis. Realistisch en krachtiger doordat de schrijfster meer dan ooit haar eigen stijl volgt.

Lynn Austin vertelt in 'Als ik jou was' het verhaal van de vriendinnen Audrey en Eve. Het is 1940 en hun vriendschap wordt getypeerd door een groot klassenverschil: op het Britse landgoed Wellingford Hall werkt de moeder van Eve als kamenierster voor de moeder van Audrey. Als de Tweede Wereldoorlog uitbreekt, melden twee vriendinnen zich aan als ambulancechauffeurs tijdens en na bombardementen. Een heftige tijd vol verliezen, maar ook vol liefde en dromen.

Een van de twee vriendinnen besluit zich voor te doen als de ander en raakt zo verstrikt in het web van haar eigen leugens.

Aan het einde van de oorlog moet zowel Audrey als Eve een levensveranderende beslissing maken, en hun wegen scheiden zich. Totdat Audrey in 1950 arriveert in Amerika, met de bedoeling daar een nieuwe start te maken bij de schoonfamilie die ze nog nooit heeft ontmoet. Maar dan ontdekt ze dat Eve een aantal jaar eerder haar plaats heeft ingenomen...

Lynn Austin haalde haar inspiratie voor Als ik jou was uit het levensverhaal van een Britse oorlogsbruid die naar de Verenigde Staten emigreerde. Lynn Austin staat bekend om haar grondige research en voor deze roman reisde ze naar Engeland om alles te leren over de Londense ambulancemeisjes. Zelf zegt ze: Tijdens de research voor deze roman bleef ik mezelf keer op keer de vraag stellen: Wat als mijn land gebombardeerd werd? Zou mijn geloof sterk genoeg zijn om te overleven?

Sinds Lynn Austin een nieuwe uitgever kreeg in Amerika, heeft ze weer een nieuwe vrijheid gevonden in het schrijven. De verwachtingen van deze roman zijn alleen al daarom hoog gespannen.

Ik heb altijd genoten van Lynn Austins boeken, maar Als ik jou was blijft me het meest bij.
– Tamera Alexander

Dit moedige en briljante boek zal met plezier ontvangen worden door Lynns lezers en zorgen voor vele nieuwe fans.
– Elizabeth Musser

Viktor Fanto, Judith
voorraad onbekend
€ 15,-