Amerikaanse filosofie

Amerikaanse filosofie
Titel: Amerikaanse filosofie
Auteur: Kaag, John
Bestelnr.: 9789025908935
Uitgever: Have, Uitgeverij Ten
Prijs : € 24,99
VorigePlaats in winkelwagentje

In een afgelegen bibliotheek stuit John Kaag op het oeuvre van alle belangrijke Amerikaanse filosofen, zoals John Dewey, Walt Whitman en William James. Geïnspireerd vertelt Kaag het voor velen onbekende verhaal van hun denken. Het is een filosofie die het leven omarmt en zich kenmerkt door pragmatisme, zelfvertrouwen en zelftranscendentie. Tijdens het lezen verandert het persoonlijke leven van Kaag ook.

'Niet sinds Robert Pirsigs 'Zen en de kunst van het motoronderhoud' las ik zo'n betoverend samenspel van persoonlijke ervaring en formele filosofie als John Kaags Amerikaanse filosofie.' - Robert D. Richardson (auteur van William James)

'John Kaags boek is een wonderlijke combinatie van reisverslag, memoires, biografische schets en filosofische verhandeling.' - De Groene Amsterdammer over 'Met Nietzsche de bergen in'

Voor de lezers van Irvin D. Yalom en Sarah Bakewell: Kaag vertelt meeslepend over nog redelijk onontdekte Amerikaanse filosofen