Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Anders

Gender door de ogen van een primatolooog

Frans de Waal

Prijs: € 19,99
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789045050928
Auteur(s) : Frans de Waal
Taal : Nederlands
Onderwerp : Natuur populair
Thema : Populairwetenschappelijke psychologie
Uitgever : Atlas Contact
Verschenen : September 2024
Druk : 3
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 456
Afmetingen : 230 x 151 x 31 mm
Gewicht : 554 gram
Beschrijving

Frans De Waal laat zien dat genderverschillen een biologische basis hebben, de evolutionaire biologie draagt daarmee bij aan een genuanceerder cultureel begrip van gender.

Frans de Waal buigt zich over verschillen in sekse en gender bij de mens en andere dieren. Hij maakt hierbij gebruik van zijn grote kennis van onze naaste verwanten: chimpansees en bonobo's. Wat is het geheim van de door vrouwen geleide vreedzame samenleving van bonobo's? En wat kunnen wij mensen leren van mannelijke dominantie en territorialiteit bij chimpansees?

Tegenwoordig wordt vaak beweerd dat genderverschillen het resultaat zijn van sociale vorming, maar De Waal toont aan dat het een biologische basis heeft. Hij behandelt onderwerpen als genderidentiteit, seksualiteit, gendergerelateerd geweld, vriendschap en zorgzaamheid, en laat overtuigend zien dat de evolutionaire biologie bijdraagt aan een genuanceerder cultureel begrip van gender.

Velden met een * zijn verplicht